Proč suché dřevo

Spousta lidí podceňuje důležitost vyschlého dřeva při topení. Přitom suché dřevo výrazně zvyšuje výhřevnost a šetří vaše peníze. S našimi dřevníky, které vám vydrží na celý život, budete mít vysušené dřevo úplně bez starostí.

Ekonomické řešení pro efektivní topení.

Topení palivovým nebo krbovým dřevem je ideální volbou pro ty, kteří myslí ekonomicky. Zároveň se touto formou vytápění dá i ušetřit. Palivové dřevo je cenově dostupné, a přesto poskytuje vysokou výhřevnost. To znamená, že získáte spoustu tepla na dlouhou dobu za výbornou cenu.

Investicí do kvalitního dřevníku šetříte peníze

Často se lidé rozhodnou koupit do domu drahé kamna, které mohou stát několik desítek tisíc korun, aniž by si uvědomili, že je zrovna tak důležité pořídit si kvalitní dřevník na dobré skladování dřeva. Můžete mít sebelepší kamna, ale když je dřevo nekvalitně skladované, tak zkrátka hořet dobře nebude. Dřevník od HENRY vám může ušetřit značné množství peněz. Chrání dřevo před deštěm, vlhkostí a škůdci. Suché dřevo dobře hoří a dodává tak více energie, která se promění na teplo.

Je nutné chránit palivové dřevo před deštěm?

Samozřejmě! Nejlepší způsob je použít přístřešek na dřevo, který nejen ochrání dřevo před deštěm, ale zároveň umožnuje cirkulaci vzduchu. Je důležité si uvědomit, že palivové dřevo by nikdy nemělo být zakryto plastovou plachtou, která právě tomuto proudění vzduchu zabraňuje. V tomto případě pak často vede k výskytu plísní a hniloby. Nedoporučujeme investovat do levných plachtových přístřešků, které neposkytnou optimální podmínky pro sušení dřeva, a navíc se mohou snadno poškodit.

Jak skladovat dřevo, aby nezabralo příliš mnoho místa?

Nejefektivnější a nejpraktičtější skladování je v pevném a solidním dřevníku, obzvlášť pokud se jedná o skladování dřeva venku. Doporučujeme dřevník nebo jiný přístřešek na dřevo, například pod zahradní pergolu, nebo využít prodlouženou střechu domu. Ideální umístění pro uskladnění a sušení dřeva je na jižní straně zástavby. Nejlepší je však pořídit si kovový dřevník na míru. Zamezíte tak neestetickému vzhledu, nebo nepraktickému umístění a zbytečnému zabírání prostoru.

Jakým způsobem dřevo skladovat?

Ideální způsob je skladovat palivové dřevo nasekané na polena. Ve formě rozštípaných polen dřevo lépe schne a sníží se pravděpodobnost plesnivění a trouchnivění. Kulaté kusy neopracovaného dřeva uprostřed zůstávají mokré a špatně hoří.

Ideální vlhkost palivového dřeva pro topení v krbech a kamnech je do 20%. Proto pro skladování dřeva doporučujeme naše dřevníky, které vám zaručí vysušené dřevo.

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE..

Dřevník, který vám zajistí vysušené a kvalitní dřevo…

ŠETŘÍ VAŠE PENÍZE

GARANTUJE MENŠÍ SPOTŘEBU

Skutečně! Čím více suché dřevo, tím méně starostí. Hřeje déle, hřeje lépe. Navíc nezanáší komín tak, jako jiné formy paliva, takže ušetříte i za kominíka a nákladné čištění.

 

Doporučujeme naše kovové dřevníky pro chytré a praktické skladování palivového dřeva. Náš pozinkovaný dřevník HENRY zajistí efektivní a elegantní řešení pro vaši zahradu. V HENRY klademe důraz na kvalitu, a stojíme si za ní. Zároveň jsme však cenově dostupní všem – nabízíme levné dřevníky za férové ceny.